Olej konopny

olej konopny

Z konopi można pozyskać aż 3 rodzaje oleju, pierwszy i najbardziej popularny to olej konopny – pozyskany z nasion konopi siewnych. Olej konopny jest znany i ceniony na ziemiach polskich od setek lat, wzmianki na jego temat znajdują się nawet w dziełach Mickiewicza i Sienkiewicza.

Olej konopny jest tłoczony na zimno z nasion konopi, tłoczenie na zimno zachowuje dobroczynne właściwości zawartych w nim wielonienasyconych kwasów omega 3,6 i 9. Zawartość kwasów omega w oleju konopnym występuje w najbardziej zbliżonych do idealnych proporcjach dla ludzkiego ciała i umysłu. Typowy wegański produkt, nieprzetworzony i surowy, jest to niewątpliwie najzdrowszy dostępny olej na rynku.

Stosowanie

Znajduje także zastosowanie w kosmetyce jako świetny środek na skórę i włosy, na rynku można znaleźć coraz więcej ciekawych kosmetyków z dodatkiem oleju z nasion konopi. Jednak najlepszy kosmetyk to olej konopny 100% bez dodatku żadnych chemicznych substancji stosowany bezpośrednio na skórę, włosy i paznokcie lub do kąpieli.

Smak oleju jest lekko ziemisty z orzechowo/słonecznikowym posmakiem. W Polsce najczęściej spożywa się go z tym co najbardziej polskie czyli z chlebem jako smarowidło, jako dodatek do sałatek, a także gotowanych ziemniaków lub kapusty, gdyż w ten sposób smakuje najlepiej. Ze względu na swoją strukturę nie nadaje się do smażenia!

Właściwości

Bogactwo zawartych w nim składników to przede wszystkim: kwas oleinowy, linolowy i linolenowy, jak również gamma-linolenowy oraz witamina K, a także witamina A, witaminy z grupy B, witamina D i E, fitosterole, fosfolipidy i minerały.

Regularne i profilaktyczne spożywanie oleju z nasion konopi wspiera zapobieganie wielu groźnym chorobom jak nowotwory, miażdżyca, choroby serca, choroby skóry(łuszczyca, trądzik, zapalenie skóry) choroby układu pokarmowego(niestrawność, zaparcia, itp), alergie i praktycznie wszystkim innym chorobom cywilizacyjnym.

Jaki wpływ ma olej konopny na ludzki organizm?:

– podnosi odporność organizmu

– regeneruje tkanki i komórki

– usprawnia trawienie

– wypłukuje cholesterol

– zapobiega chorobom cywilizacyjnym

– nie powoduje efektów ubocznych

Olej konopny powinien stanowić bardzo ważny składnik w diecie każdego kto dba o zdrowie, żywność i kosmetyki konopne to doskonała odpowiedź na wiele chorób nękających współczesny świat.

Napisz pierwszy komentarz na temat "Olej konopny"

Napisz komentarz

Twoj adres email nie bedzie publikowany.

*