Zastosowanie konopi w leczeniu raka

rak medyczna marihuana

Rak jest często występującą chorobą, która negatywnie wpływa na funkcjonowanie różnych narządów i systemów organizmu. W niżej wymienionych przypadkach konopie mogą posłużyć, jako uzupełnienie procesu leczenia nowotworów lub jako lekarstwo.

Konopie w procesie leczenia nowotworów podawane w celu złagodzenia skutków ubocznych chemioterapii i radioterapii

Korzyści płynące z kannabinoidów obejmują osłabienie uczucia nudności i częstości wymiotów, stymulację apetytu, łagodzenie wrażliwości spowodowanej chemioterapią i radioterapią oraz redukcję ogólnego dyskomfortu towarzyszącego takim zabiegom.

Konopie w procesie leczenia nowotworów podawane w celu złagodzenia objawów choroby i/lub jej wpływu na zdrowie pacjenta na różnych etapach.

W tym przypadku korzyści są ukierunkowane na dwa cele:

 • Uzupełnienie terapii przy leczeniu utraty apetytu, bólu (przerzuty lub inne), zaburzeń snu, wpływających na jakość życia i nastrój
 • Stosowanie paliatywne, zasadniczo w celu osiągnięcia tych samych korzyści, ale w końcowych stadiach choroby. Tutaj psychoaktywny efekt THC jest szczególnie ważny, pomagając pacjentom z uczuciem lęku w końcowych stadiach wielu chorób. Poczucie dobrego samopoczucia, relaksu i oderwania od rzeczywistości to ulga dla pacjenta i komfort dla najbliższych krewnych, którzy nie muszą obserwować cierpienia swoich bliskich

 Konopie w leczeniu nowotworów stosowane, jako środek przeciwnowotworowy

Trzeci powód podawania konopi i kannabinoidów jak CBD lub THC chorym na nowotwory jest związany z trzema ważnymi działaniami:

 • Wywołanie apoptozy („samobójstwa”) komórek nowotworowych bez negatywnego wpływu na komórki zdrowe
 • Hamowanie współczynnika tworzenia się naczyń krwionośnych guza, czyli zmniejszenie podaży odżywczej guza
 • Hamowanie współczynnika migracji komórek poprzez zmniejszenie możliwości rozmnażania się i przerzutów

Wszystkie te działania zostały potwierdzone w badaniach na nowotworach zwierzęcych i ludzkich. Istnieją również doniesienia o wpływie medycznej marihuany na zmniejszenie i likwidację nowotworów. Jednakże nie przeprowadzono jeszcze wystarczających badań w celu określenia dawki wymaganej do skutecznego działania. Aktualnie można powiedzieć, że skuteczność protokołowego leczenia różnych nowotworów – takich jak rak piersi, prostaty, rak okrężnicy i mózgu – wzrasta.

Podsumowując, w leczeniu nowotworów medyczna marihuana i kannabinoidy mogą być stosowane w celu osłabienia skutków ubocznych chemioterapii i leczenia promieniotwórczego, niektórych objawów raka, leczenia paliatywnego i przeciwnowotworowego oraz są zalecane, jako element kompleksowego leczenia onkologicznego.

8 komentarze na temat "Zastosowanie konopi w leczeniu raka"

 1. stanislaw baldowski | 3 czerwiec 2018 o 09:47 | Odpowiedz

  to co ja przezylem w2015 roku to koszmar przebywajac w szpitalu chory na serce dowiedzialem sie ze mam nowotwor zlosliwy po przeprowadzeniu badan pod katem raka diagnoza lekarska operacja naswietlania chemia albo smierc odpowiedz moja musze sie zastanowic lekarz nie mamy czasu z kazdym dniem bedzie gorzej wreszcie moja odpowiedz nie poddam sie zadnym zabiegom z czasem bol oraz bessennosc spowodowaly spadek masy ciala oraz wagi uwazam ze przyczyna tego bylo przyjmowanie lekow przeciwbolowych mleczka na apetyt plastrow przeciwbolowych przepisywanych przez onkologa zaczeto mnie wysylac na badania tk jamy brzusznej doszukiwano sie przezutow sa watroba rezonans magnetyczny scyntografia kosci mialem brak laknienia po zapoznaniu sie z materialami lekarze stawiali diagnozy ile przypuszczalnie zostalo mi zycia ale opierali sie na opatrznosci z dnia na dzien czulem sie slabszy od dwoch lat bylem przygotowany na smierc garnitur buty bielizna koszula ostateczny termin byl miesiac maj2018 wiec czytajac rozne artykuly na schrzenia nowotworowe odwazylem sie na olej konopny liscie konopii herbate z konopii od01 05 2018wiedzac ze zostalo mi bardzo malo czsu i o dziwo po tygodniu zazywania zaczelo sie cos dziac wmoim organizmie skonczyl sie bol wrocilo laknieni iprzybylo mnie poltora kilograma malo ale to bardzo duzo wrocil we mnie duch zycia dzisiaj03 06 2018r wyjalem z szfy ubranie na smierc iwyszedlem na miasto jak za dawnych lat stanislaw

 2. no chciałbym wierzyć że to prawda, bo chetnie bym to kupił

 3. Witam prosze o pomoc w doradzeniu jaiki preparat kupic. Tesciowa ma przerzuty nowotworowe na mozg I z dnia na dzien wysiada coraz bardziej . Co kupic I jak dawkowac itd

 4. Tak to prawda,ja podobnie jak przedmieścia miałem nie raka lecz bardzo bolały mnie kolana, rencie,ogólnie wszystkie stawy.lekarz karmiła mnie lekami aż padła mi wątroba. Kumpel kutry pracuje w Holandii dał mi przepis na maść i oliwę z oliwek na marihuanę.i co 2miesionce brałem,i na noc posmarowałam kolana i już 2lata buku nie ma.muj email tuptusbialy1wp.pl to jak ktoś chce przepis to mogę dac.

 5. Witam. Mam na imię Justyna i mam 32 lata. W tym roku w lipcu miałam operację na niedrożność jelit a potem diagnoza rak żołądka z przerzutami do otrzewnej. 12 lat po ślubie, czworo dzieci w wieku 11-6 lat a tu nagle taka choroba i pytania czemu świat jest tak niesprawiedliwy. Obecnie czekam na chemię. Od znajomych dowiedziałam się o zastosowaniu konopi w leczeniu raka. Mam pytanie gdzie mogę je kupić oczywiście z legalnego źródła. Dziękuję za pomoc.

 6. Kupię olej z marihuany | 24 wrzesień 2018 o 20:58 | Odpowiedz

  Potrzebuję kupić medyczna marihuanę dla mamy która ma raka przełyku, proszę o jakiś namiar bo jestem załamana.

 7. Moja siostra ma 63 lata i choruje 12 lat na raka piersi , jest już w 4 stopniu z wieloma przerzutami . Jak można zastosować u niej leczenie marihuaną leczniczą

Napisz komentarz

Twoj adres email nie bedzie publikowany.

*